Блог

Що робити, якщо ви зіткнулися з проблемою порушення слуху?

Що робити, якщо ви зіткнулися з проблемою порушення слуху?

Якщо ви зіткнулися з проблемою порушення слуху, не сприймайте свою ситуацію як безвихідну. Вкрай необхідно налаштовувати себе на те, що слух обов'язково зможе покращитися. І чим сильніше буде ваша мотивація, тим більше буде надії на успіх...

Слух - унікальне створіння природи. Ми сприймаємо звуки завдяки складній будові нашого природного апарату, слуху. Він складається із зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. Будь-яке джерело звуку викликає коливання навколишнього повітря: спочатку він моментально стискається, потім миттєво розряджається. У повітрі рухається потік хвиль підвищеного і пониженого тиску, який і видає звуки. Ці звукові хвилі приводять в рух барабанну перетинку в середньому вусі. Вона, в свою чергу, включає в роботу ланцюжок слухових кісточок - молоточок, ковадло і стремечко. Внутрішнє вухо являє собою порожнину у вигляді равлика, заповнену рідиною. Коливання передаються в цю рідину. Чутливі клітини внутрішнього вуха перетворюють отримані механічні коливання в нервові імпульси. У вигляді електричних потенціалів вони передаються по слуховому нерву в кору головного мозку, де формується відповідний звуковий образ.

Якщо ви помітили зниження слуху у вас або ваших близьких, необхідно якомога раніше звернутися за допомогою до лікаря. Чим пізніше слабо чуюча людина це зробить, тим більше зусиль доведеться їй докласти, щоб знову навчитися добре чути. Вадами слуху займаються лікарі-отоларингологи, сурдологи, аудіологи. Лікар проведе діагностику органу слуху, визначить характер його порушення і ступінь зниження. Для цієї процедури використовується аудіометрія, це дослідження слуху за допомогою спеціальних навушників, в які подаються звукові сигнали різної частоти та інтенсивності.

Ще один сучасний метод діагностики, це імпедансометрія, ця процедура дозволяє визначити за кілька хвилин навіть найнезначніші зміни у вусі. А вже в залежності від результатів, фахівець може призначити консервативне або оперативне втручання.

Але на превеликий жаль, в переважній більшості випадків повернути втрачену здатність чути можна лише шляхом використання слухового апарату.

Переважній більшості слабо чуючих і глухих людей сучасні апарати можуть значно полегшити життя. Однак люди похилого віку часто відмовляються від слухових апаратів. Звикати до них і справді нелегко. Для адаптації до апарату потрібно затратити і час (від 2 до 4 місяців), і певні зусилля. Не кажучи вже про те, що спочатку треба правильно підібрати апарат на основі тональної аудіограми, що служить індивідуальною характеристикою слуху. Слухові апарати повинні бути ретельно підібрані і акуратно підігнані під кожну людину подібно до того, як в точній відповідності з рецептом підбираються окуляри. Зараз існують доступні, компактні і малопомітні моделі слухових апаратів різних видів - завушні, внутрішньовушні, внутрішньоканальні. Найсучасніші з них настільки малі, що майже не помітні в вушному каналі. При цьому вони зберігають високу якість відтворення звуку, зменшуючи неприємний фоновий шум і виділяючи мова. Останнім часом з'явилися цифрові апарати, цілком доступні людям з середнім достатком.

Як ефективно використовувати слуховий апарат, підкаже лікар-сурдолог.

Поділитись в соцмережі:

Повернутись

Попередній запис на прийом

Попередній запис на прийом дозволить вам максимально ефективно використати свій час, оскільки повна діагностика слуху займає 1-2 години. Будь-ласка, вкажіть свої ім'я та контактний номер телефону. З вами зв'яжеться наш представник.