Втрата слуху. Коли може знадобитися слуховий апарат?

Втрата слуху. Коли може знадобитися слуховий апарат?

Як важливо мати хороший слух в сучасному житті.

Величезне значення в житті людини має слух. Люди, які не мають проблем зі слухом, приймають це як належне, і не так сильно цінують його, як зір. А дарма, адже саме слух - це одне з найважливіших чуттів, яке розвивається в дуже ранньому віці.

Найчастіше порушення слуху починають проявлятися у людей, які живуть в містах мільйонниках. Рівень шуму в мегаполісах на порядок вище, ніж в інших, менш населених містах. У сучасному житті нас всюди оточують величезна кількість шумів і звуків. Це шум міста, шум автомобілів, крики перехожих, гучна музика в кафе і на дискотеках, шум метро та іншого транспорту.

Так само як і нервові клітини, сенсорні клітини, які відповідають за хороший слух, при порушеннях, просто не відновлюються. Вплив різкого сильного шуму, наприклад, під час вибуху хлопавки біля вуха або при стрільбі з вогнепальної зброї, може призвести до втрати слуху. Таким же чином впливає на втрату слуху, тривала дія гучного шуму під час робочого процесу. З часом це призводить до приглухуватості. Щоб цього не сталося, необхідно застосовувати засоби, необхідні для захисту органів слуху від сильних звукових імпульсів. Недотримання здавалося б, простих правил, може привести до професійної глухоти.

Причини втрати слуху

Існує безліч причин які свідчать про втрати слуху. Однією, напевно, з найголовніших причин втрати слуху можна назвати зміни які відбуваються з віком. Інша, не менш актуальна, причина втрати слуху - це постійний шум. Гучний шум також може викликати проблеми зі слухом. Шум міста, транспорту в містах-мільйонниках, метро. Поширена проблема ді-джеїв та клаберів це поступове але вірне погіршення слуху, а як наслідок, якщо нічого не робити, повна глухота. Це відноситься і до тих, хто просто любить довго і голосно слухати музику в плеєрі або на дискотеці. У них також можуть виникнути проблеми зі слухом.

Ну і звичайно ж ніхто не відміняв захворювання інфекційного характеру, лікування антибіотиками, ускладнення після отиту, і просто перенесених стресових ситуацій. Втрату слуху провокують черепно-мозкові травми, хронічні захворювання ЛОР-органів. Поширеною проблемою також є закупорка вушною сірою слухового проходу. Як наслідок, може спостерігатися значне зниження рівня слуху, і настання глухоти, якщо допомога буде надана вчасно.

При нервових пошкодженнях нейронів настає нейросенсорна туговухість. У разі травми середнього вуха і порушеннях роботи слухового каналу виникає кондуктивна втрата слуху. Це порушення слуху, при якому утруднене проведення звукових хвиль. У багатьох випадках, тимчасова втрата слуху може бути усунена при правильному лікуванні і усуненні причини, якою було викликано порушення слуху. Але, на жаль, не рідкісні й випадки, коли медицина безсила, тоді, виникає необхідність застосування слухового апарату.

Попередній запис на прийом

Попередній запис на прийом дозволить вам максимально ефективно використати свій час, оскільки повна діагностика слуху займає 1-2 години. Будь-ласка, вкажіть свої ім'я та контактний номер телефону. З вами зв'яжеться наш представник.