7 причин втрати слуху

7 причин втрати слуху

Людина з хорошим слухом дуже рідко замислюється, чому в інших людей погіршується або зникає слух.

Проте існує багато факторів, спроможних вплинути на тендітну слухову систему. Розглянемо докладніше основні причини втрати слуху, оскільки попередити проблему завжди легше, ніж потім її вирішувати.

  • Куріння. Виявляється, внаслідок куріння страждають не лише органи дихання та судини, а й слухова система. До судин вушної раковини не потрапляє достатня кількість кисню, що й викликає порушення звукосприйняття.
  • Ліки. Від тривалого прийому окремих видів ліків, серед яких антибіотики, знеболюючі та препарати для проведення хіміотерапії, також може виникнути проблема зі слухом. Тому потрібно уважно читати зазначені в додатку до ліків побічні ефекти.
  • Гучна музика. За підтвердженням отоларингологів, наші вуха не призначені для надто гучної музики, тим паче, для прослуховування її через навушники. Такі речі потрібно робити в обмежених дозах, тоді й сумних наслідків не буде.
  • Водіння автомобіля. Дослідження, проведені у 2009 році, показали, що шум, який з'являється під час водіння автомобіля, поступово призводить до погіршення слуху у водіїв. Найгірша перспектива очікує на того, хто протягом тривалого часу керує автомобілем з відкидним верхом.
  • Хвороби. Деякі захворювання сприяють погіршенню слуху. Наприклад, цукровий діабет, при якому виникають проблеми з кровоносними судинами, або серповидно-клітинна анемія, коли вушні клітини хворих недоотримують кисень.
  • Метро. Як виявилось, для наших вух метро - найбільш небезпечний вид транспорту.
  • Робота. Доведено, що тривалий виробничий шум призводить до погіршення слуху. Це може бути шум на заводі чи фабриці, стукіт відбійного молотка, і навіть регулярний гомін дітей в навчальному закладі.


Ознайомившись з причинами погіршення слуху, потрібно, по можливості, розпочати уникати їх.

Попередній запис на прийом

Попередній запис на прийом дозволить вам максимально ефективно використати свій час, оскільки повна діагностика слуху займає 1-2 години. Будь-ласка, вкажіть свої ім'я та контактний номер телефону. З вами зв'яжеться наш представник.