Блог

ЯК МИ ЧУЄМО СЕБЕ ЗІ СТОРОНИ?

ЯК МИ ЧУЄМО СЕБЕ ЗІ СТОРОНИ?

Свій голос у запису здається нам зовсім іншим, ніж коли ми говоримо. Справа в тому, що у вушний равлик - частину внутрішнього вуха, відповідальну за звукове сприйняття - звук може потрапляти двома шляхами. Зовнішній шлях - через слуховий канал, барабанну перетинку і середнє вухо, а внутрішній - в середнє і внутрішнє вухо через кістки черепа і тканини голови, які підсилюють низькі частоти голосу. Саме тому у власному голосі здається інший тембр і менше високих частот ...

А також в "своєму" голосі майже відсутні ефекти реверберації в середовищі, які чують тільки оточуючі. Таким чином, в момент говоріння ми сприймаємо свій голос як комбінацію зовнішнього і внутрішнього звуку, а під час прослуховування запису задіяний тільки зовнішній канал.

До речі, в рідкісних випадках через пороку внутрішнього вуха його чутливість настільки підвищена, що людина постійно чує звук свого дихання і навіть звук обертання очних яблук.

Поділитись в соцмережі:

Повернутись

Попередній запис на прийом

Попередній запис на прийом дозволить вам максимально ефективно використати свій час, оскільки повна діагностика слуху займає 1-2 години. Будь-ласка, вкажіть свої ім'я та контактний номер телефону. З вами зв'яжеться наш представник.