Блог

Цікава інформація про слух

Цікава інформація про слух

Всього людина розрізняє 3-4 тисячі звуків різної висоти. Вухо найбільш чутливе до діапазону 2000-2300 герц. Кращий же музичний слух (здатність розрізняти висоту) припадає на область 80-600 герц. Тут наше вухо здатне розрізнити, наприклад, два звуки з частотою 100 герц і 100,1 герца.

Ми усвідомлюємо звук через 35-175 мілісекунд після того, як він дійшов до вуха. Ще 180- 500 мілісекунд потрібно вушку на те, щоб "налаштуватися" на прийом даного звуку, тобто досягти найкращої чутливості.

У внутрішньому вусі близько 25 000 клітин, що реагують на звук. Діапазон частот, що сприймаються слухом, лежить між 16 і 20000 герц. З віком він скорочується, особливо за рахунок зниження чутливості до високих звуків. До 35 років верхня межа слуху падає до 15000 герц. Ультрафіолетові частоти (дуже високі тони) і інфрачервоні (низькі) ми не чуємо, хоча вони теж впливають на нас.

Найсприятливіший звуковий фон коливається в діапазоні від 45 до 50 децибел, що відповідає неголосній розмові. Все, що звучить голосніше, нестерпно для наших вух. Акустологі довели, що шумове навантаження послаблює імунітет. При гучності 65 децибел частішає пульс, при 90 децибел - починається тахікардія. А постійний шум в два рази підвищує шанси заробити гіпертонію. Вчені виявили, що у кожного четвертого завсідника дискотек через п'ять років різко погіршується слух. На звуки низької частоти організм настільки явно не реагує, але саме вони викликають почуття незрозумілої тривоги, "безпричинні" болі у вухах, хребті. Прихована загроза йде від монотонного гулу машин і цілодобово працюючих механізмів. Однак і в цілковитій безмовності людина починає чути рух крові по судинах і власне серцебиття ...

Чоловіки чують гірше (особливо якщо розмова ведеться на "підвищених тонах"), зате відмінно розпізнають напрямок звуку і відстань до його джерела. На відміну від жінок, які краще сприймають високі частоти і уловлюють більше голосових відтінків. Ось чому жінки здатні безпомилково визначити тільки по інтонації голосу, що людина засмучена, погано себе почуває або просто втомилася. Крім того, у жінок краще розвинений музичний слух. Знавці людських душ помітили: навіть наспівуючи простеньку мелодію у ванній, жінки беруть невірні ноти в шість разів рідше за чоловіків.

За матеріалами "Интересеные факты о слухе"
http://greenforest.com.ua/articles/post/176

Поділитись в соцмережі:

Повернутись

Попередній запис на прийом

Попередній запис на прийом дозволить вам максимально ефективно використати свій час, оскільки повна діагностика слуху займає 1-2 години. Будь-ласка, вкажіть свої ім'я та контактний номер телефону. З вами зв'яжеться наш представник.