Блог

Як ми чуємо об'ємний звук?

Як ми чуємо об'ємний звук?

Слухова система людини - складний і дуже цікаво влаштований механізм. Всю звукову інформацію, яку людина отримує із зовнішнього світу, вона розпізнає за допомогою слухової системи і роботи вищих відділів мозку, переводить у світ своїх відчуттів, і приймає рішення, як треба на неї реагувати. Іншими словами, людина чує не тільки вухами, а й (головним чином) мозком. Наші слухові відчуття - це створюване мозком відображення звукових хвиль, що впливають на слуховий рецептор. Наскільки точним і об'єктивним є це відображення?

Як ми чуємо об'ємний звук?

Щоб визначити, звідки прийшов звук, мозок аналізує інформацію про звук, отриману лівим і правим вухом, і об'єднує її в одне відчуття. Наприклад, якщо звук доноситься праворуч, то ліве вухо почує його трохи пізніше і трохи слабкіше, ніж праве. Сьогодні процес просторового сприйняття звуку досить добре вивчений, це видно на прикладі розвитку звуковідтворювальної техніки. Спочатку відтворений звук був монофонічним, потім з'явилася стерео апаратура і, нарешті, апаратура для відтворення об'ємного звучання, яке багаторазово підсилює враження від музики, фільмів та телепередач, переносячи глядача в центр подій. В аналоговій техніці для створення об'ємного звучання потрібні були 6 акустичних систем, які певним чином розміщувалися навколо глядача / слухача і генерували звуки з різних сторін.

З пришестям цифрової техніки з'явилися цифрові процесори звуку - мініатюрні спеціалізовані комп'ютери, які враховують всі особливості людського слуху і здатні «обманювати» наш мозок, імітуючи об'ємне звучання за допомогою всього двох акустичних систем, вбудованих в корпус телевізора. Аналогічні процесори використовуються і в цифрових слухових апаратах, але тут вони вирішують дещо інші завдання, наприклад, підвищують розбірливість мови, усуваючи сторонні шуми, автоматично підлаштовують слуховий апарат при зміні звукової обстановки, згладжують різкі звуки, особливо неприємні при посиленні, і багато іншого. При бінауральному протезуванні правий і лівий слухові апарати моментально координують свою настройку, максимально наближаючи сприйняття звуку людиною в слухових апаратах до природного.

Поділитись в соцмережі:

Повернутись

Попередній запис на прийом

Попередній запис на прийом дозволить вам максимально ефективно використати свій час, оскільки повна діагностика слуху займає 1-2 години. Будь-ласка, вкажіть свої ім'я та контактний номер телефону. З вами зв'яжеться наш представник.