Вибираємо слуховий апарат для літніх людей

Слуховий апарат - це електронний прилад, який посилює звукові сигнали і передає їх в слуховий аналізатор...
Слухові апарати використовують тоді, коли неможливо іншим способом поліпшити звукове сприйняття, наприклад, через вікові зміни. На жаль, більшість порушень слуху є незворотними. У цьому випадку допоможе слуховий апарат, який стане Вашим надійним і вірним помічником на багато років.
Використання слухових апаратів в літньому віці дозволяє продовжити природну функціональність слухового аналізатора. Підсилюючи звук, апарати дозволяють мозку отримувати більше аудіо інформації, а значить залишатися працездатним.
Особливості різних апаратів для підсилення слуху
Залежно від зовнішнього вигляду апарати класифікують на кишенькові, завушні і внутрівушні. Найбільшою популярністю користуються апарати, які розміщуються за вухом, оскільки вони найпростіші в експлуатації. Внутрішньовушні потребують частої заміни батарейок живлення і постійного гігієнічного чищення. Також внутрівушні пристрої можуть викликати складність у використанні у літніх людей через поганий зір і погіршення моторики. Кишенькові апарати виглядають як навушники і просто підсилюють звуковий сигнал.
Також слухові апарати бувають:
- Аналогові. Цей тип пристрою лише посилює звукові сигнали. Пристрій дозволяє добре почути раніше погано чутні звуки. Те, що було чутно добре, стане чутно дуже голосно.
- Цифрові. Цей тип пристроїв може обробляти звукові сигнали: мова - підсилюється, шум - глушиться. Найбільш досконалі моделі настроюються за допомогою комп'ютера із застосуванням спеціального програматора і програмного забезпечення індивідуально під втрату слуху кожного пацієнта.
Що потрібно знати перед тим як купити слуховий апарат?
Перед тим як купити слуховий апарат потрібно обов'язково пройти консультацію у слухопротезиста (судролога). Лікар повинен провести діагностику слуху, щоб визначити в якому діапазоні частот знижений слух. Виходячи з даних обстеження, лікар робить призначення на модель слухового апарату.
Використання слухових апаратів протипоказано, якщо людина страждає на епілепсію, судорожними синдромом або нервовим недугом у важкій формі.
Ціна на слуховий апарат залежить від фірми виробника, місця покупки і моделі апарата. Після того як ви отримали призначення лікаря з докладними технічними характеристиками, ви можете самостійно вибрати фірму-виробника.