Блог

Отит у дітей і його наслідки

Отит у дітей і його наслідки

Отит це захворювання, характерною особливістю якого є наявність запального процесу ЛОР-органів. З грецької мови otos- означає вухо, itis - характеризує наявність запального процесу, що протікає в гострій, а також хронічній формі ...

Отит може бути декількох видів. Перш за все, виділяють отит зовнішнього та середнього вуха.

Зовнішній отит

Причиною його виникнення є потрапляння інфекції в процесі чистки вух. До симптомів цього виду захворювання відносять звуження вушного проходу за рахунок набряку, лущення шкіри, поява рідини напівпрозорого кольору. Але, причиною виникнення зовнішнього отиту може бути інфікування стрептококами групи А. Симптомами такого виду запалення є підвищення температури, озноб, відмова від їжі, набряклість вушної раковини і поява на ній дрібних бульбашок.

Середній отит

Описуваний різновид захворювання підрозділяється на 2 групи: гострий і хронічний отити.

Середній гострий отит. Цей вид отиту найбільш часто зустрічається у дітей дошкільного віку. Найчастіше він виникає на тлі інфікування простудними захворюваннями, коли імунна система ослаблена. Крім того, може зустрічатися у недоношених дітей. Гострий отит виникає на тлі попадання інфекції в слухову трубу через запалення носоглотки.

Може підрозділятися на 2 групи: катаральний і гнійний.

Катаральний отит характеризується появою болю у вухах, відмовою від їжі.

Гнійний отит характеризується виділенням гнійної рідини з вуха, що може свідчити про пошкодження барабанної перетинки.

Хронічний отит. Поява гнійного отиту може спровокувати перехід захворювання в хронічну форму, що характерно настанням безлічі небезпечних ускладнень. Наприклад, хронічний отит може стати причиною такого захворювання, як мастоїдит. При виникненні болю у вухах необхідно викликати лікаря додому, а також лор консультація.

Запускати це захворювання не можна, тим більше в дитячому віці. До того ж, не можна займатися самолікуванням, воно може привести до непередбачуваного результату, аж до втрати слуху, а купити слуховий апарат ціна якого це не найбільша проблема. А ось дитина може залишитися інвалідом. Тому лікування повинно бути призначене професіоналом і фахівцем своєї справи. Якщо своєчасно встановити це захворювання, то вже зовсім скоро дитина позбутися больових відчуттів і стане колишнім веселим малюком.

Отит - серйозне захворювання, лікування якого вимагає лікарського втручання.

Поділитись в соцмережі:

Повернутись

Попередній запис на прийом

Попередній запис на прийом дозволить вам максимально ефективно використати свій час, оскільки повна діагностика слуху займає 1-2 години. Будь-ласка, вкажіть свої ім'я та контактний номер телефону. З вами зв'яжеться наш представник.